چرا روز 24 مهر به نام روز جهانی غذا نام گرفته است؟

16 اکتبر و به تاریخ هجری شمسی 24 مهر ماه، مصادف است با روز جهانی غذا است چون این روز سال روز تأسیس سازمان خواربار و کشاورزی بین المللی (FAO) است. پس همه ساله به مناسبت این روز به طور همزمان در 150 کشور جهان، مراسمی با هدف جلب دولتمردان و مردم به مقوله دستیابی به امنیت غذایی و دسترسی آسان به غذای سالم و کافی برای همه اقشار به منظور داشتن زندگی فعال و سالم برگزار می شود.
 

بحث داغ غذاهای ارگانیک، به دنبال چه چیزی است؟

«مواد غذایی گیاهی ارگانیک یا طبیعی»، شامل آن دسته از محصولات کشاورزی می‌شود که در کلیه مراحل تهیه بذر و کاشت، «رشد و نمو» تا برداشت آنها، از فرآورده‌های اصلاح‌شده ژنتیکی (بذر‌های اصلاح شده ژنتیکی)، سموم دفع آفات نباتی (انواع ترکیبات شیمیایی از آفت‌کش، علف کش، قارچ‌کش‌ها) و  نیز کود‌های شیمیایی، استفاده نشده باشد.
استفاده از روش‌های بیان شده، سبب برهم زدن تعادل طبیعی اکوسیستم زیستی و تجمع ترکیبات شیمیایی مُضر (سموم فسفره و کلره، نیتریت و نیترات) در محیط زیست می‌شود که با مصرف و ورود آن‌ها به بدن، سلامتی ما را نیز به مخاطره می‌اندازد، زیرا این ترکیبات گرچه برای رشد و نمو گیاه ضروری است، اما در بدن انسان تبدیل به ترکیبات سرطانزا می‌شود.
 

محصولات ارگانیک دامی به چه صورت تهیه می­شود؟

محصولات ارگانیک دامی ( گوشت، شیر و تخم مرغ) نیز شامل منابع غذایی دامی است که در طول مدت رشد حیوان، از هورمون BST گاوی و آنتی بیوتیک‌ها (مانند تترا سایکلین) استفاده نشده و خوراک و آب حیوان نیز کاملا طبیعی و از نوع ارگانیک باشد. بدیهی است علاوه بر عدم وجود مواد شیمیایی هورمونی، چرخه انتقال مواد مضر از گیاه به دام و از دام به انسان در این محصولات حذف می شود.
 

آیا محصولات ارگانیک از نظر ارزش غذایی نیز برتر هستند؟

طبق مطالعات انجام شده در کشورهای اروپایی بر روی محصولات گیاهی ارگانیک (مانند گوجه فرنگی، هلو و سیب) مشخص شده است که میوه‌های ارگانیک، ویتامین c، آهن، کلسیم، منیزیم و آنتی اکسیدان بیوفلاونوئید بیشتری دارند به طوری که دارای تقریبا دو برابر از این ذخایر (در حجم برابر با انواع غیر ارگانیک) هستند.
  
همچنین تئوری‌های مطرح شده در این زمینه نیز بیانگر رابطه معکوس بین تولید آنتی اکسیدان بیوفلاونوئید، با میزان نیتریت و نیترات در گیاه است، بنابر این، با مصرف کودهای شیمیایی که حاوی نیتریت و نیترات هستند، تولید بیوفلاونوئیدها نیز کاهش می‌یابد و از سوی دیگر  مصرف این کودها، موجب افزایش سرعت رشد گیاه  و کاهش فرصت کافی برای ذخیره‌سازی مواد مغذی می شوند. پس می توان گفت: اگر مواد غذایی واقعا ارگانیک باشند، هم سالم تر و هم مغذی تر هستند.
 

آیا وجود مواد شیمیایی مُضر در  پوست میوه های براق شده صحت دارد؟

میوه‌های براق شده، حاوی ترکیب شیمیایی مضر «Benomil» هستند که حاوی ترکیبات سرطان‌زا و بنزوات می باشند. ورود این مواد نیز به بدن مخاطره آمیز است و باید این مسئله نیز مورد توجه قرار گیرد.