جو با نام علمی Hordeum vulgare پس از ذرت، گندم و برنج چهارمین غله با اهمیت است.(U.S.D.A,2010.United State department of agriculture). عصاره مالت یکی از ترکیبات غذایی است که طی فرآیندی به نام مالتینگ (فرآیند جوانه زنی جو) از این غله به دست می‌آید(pdfs.semanticscholar.org/16e6/7e2c313629654e03bdaf74732c1e65534467).
عصاره مالت جو سرشار از ویتامین‌های گروه B  و جایگزینی مناسب برای بسیاری از مکمل‌های دارویی است. این ترکیب غذایی را می‌توان در رژیم غذایی افراد مبتلا به چاقی و همچنین در رژیم افراد لاغر که قصد افزایش وزن دارند، گنجاند. چاق ها باید قبل از غذا و لاغرها بعد از غذا از این ماده استفاده کنند. مالت جو به دلیل داشتن طعمی مطلوب می‌تواند سبب تغییر طعم شیر در دوران شیردهی شود و تمایل نوزاد شیرخوار را به شیر مادر افزایش دهد و بدین ترتیب سبب افزایش دفعات شیردهی و به دنبال آن افزایش میزان شیردهی در روز است. این محصول سرشار از ویتامین و املاح مورد نیاز بدن مانند منیزیم، سلنیم، آهن، کلسیم و... است و همچنین کاملا طبیعی و ارگانیک است و حاوی هیچ ماده شیمیایی افزودنی نیست و در رده ترکیبات غذایی با نمایه گلایسمی پایین (افزایش کمتر قند خون بعد از صرف یک ترکیب غذایی) طبقه بندی می‌شود(Zapantis, A., Steinberg, J. G., & Schilit, L. (2012). Use of Herbals as Galactagogues. Journal of Pharmacy Practice, 25(2), 222–231.doi:10.1177/0897190011431636 ). عصاره مالت جو با اینکه ۶۰ درصد وزن خشک آن را قند مالتوز تشکیل می‌دهد، ولی به دلیل داشتن فیبر محلول بالا، سبب کاهش نمایه گلایسمی به دنبال صرف غذا می‌شود. این محصول همچنین برای رفع یبوست در کودکان و دوره درمانی بیماری روده تحریک پذیر مناسب است(www.civilica.com/Paper-NEWCONF02-NEWCONF02_062.html)

شکر تصفیه شده که ملقب به مرگ سفید نیز می‌باشد عاری از هرگونه ترکیب مغذی است و فقط حاوی کالری می‌باشد. نتایج مطالعات بسیاری نشان داده است که شکر سبب افزایش وزن، دیابت، افسردگی و سرکوب سیستم ایمنی می‌شود و مانند یک ماده مخدر به شدت اعتیادآور است. می‌توان گفت: بهترین انتخاب برای پیشگیری از مصرف شکر، استفاده از یک ماده شیرین کننده طبیعی مانند عصاره مالت است. عصاره مالت ترکیبی از قند‌های مختلف است که نسبت به شکر سفید به کندی وارد خون می‌شود(Jillian Kubala, MS,RD on june,2018,11 Reasons why Too Much Sugar is Bad for you).

عصاره مالت جو منبع اسید آمینه ضروری است و بدن شما که نیاز به ساخت پروتئین دارد به این عصاره احتیاج دارد، اگرچه بعضی از نوشیدنی‌های دارای مالت منبع مهمی از پروتئین بحساب نمی‌آیند، ولی با استفاده مداوم از محصولات دارای مالت، بخشی از نیاز روزانه بدن از اسید آمینه‌های ضروری را میتواند رفع نماید. مالت منبع مهمی از مواد مغذی است که استخوان‌ها  برای حفظ سلامت خود به آن‌ها نیاز دارند از جمله مواد مغذی که در مالت وجود دارد میتوان به کلسیم، فسفر و منیزیم اشاره کرد، هر سه ماده معدنی، در ساختار اولیه استخوان وجود دارند، پس با مصرف مواد غذایی که دارای عصاره مالت هستند میتوانید بخش زیادی از نیاز روزانه استخوان‌ها رو نسبت به کلسیم، فسفر و منیزیم تامین کنیدValli et al. “Sugar cane and sugar beet molasses, antioxidant-rich alternatives to refined sugar.” J. Agric Food Chem 2012. Dec26;60(51):12508-15).

مطالعات در مورد محتوای تغذیه بسیار غنی و ارزش های بالای عصاره مالت به عنوان منبع طبیعی ویتامین و مواد معدنی زیادی ارائه شده است. این محصول غنی از ویتامین B2، ویتامین B3، ویتامین B6، ویتامین B12، و همچنین در مواد معدنی مانند روی، فسفر، آهن، منیزیم، کلسیم و ... در آن وجود دارد. این مواد مغذی نقش مهمی در ساخت پروتئین در بدن ایفا می کنند و همچنین عملکرد بسیاری از اندام ها و سیستم های بدن را پشتیبانی می کنند. بنابراین، مصرف این عصاره طبیعی می تواند بدن ما انرژی فوق العاده ای را برای فعالیت های روزانه ما فراهم کند. با توجه به مقدار بالای ویتامین B، این عصاره می تواند در سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن کمک کند و مواد معدنی ذکر شده برای حمایت از سلامت استخوان و حمایت از عملکرد و کیفیت بافت عضلانی ضروری است.

(13. Maillard, M-N., et al. "Antioxidant activity of barley and malt: relationship with phenolic content." LWT-Food Science and Technology 29.3(1996):238-244).

محصولات مرتبط: - پودر عصاره مالت جو یوتام