رژیم غذایی غنی از پروتئین آلبومین ممکن است موفقیت IVF را تقویت کند:

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که زنانی که رژیم غذایی آنها حداقل از 25% آلبومین تشکیل شده است ممکن است هنگام انجام تولیدمثل نتایج موفقیت آمیزتری داشته باشند.

دکتر جفری راسل، از موسسه پزشکی باروری Delaware در نیوآرک دل گفت: دو سوم زنانی که رژیم های غذایی سرشار از پروتئین آلبومین داشتند(32 از 48) در مقایسه با 31/9 درصد (23 مورد از 72) از گروه شاهد(0/0003 درصد) بارداری داشتند.

راسل به Magpage گفت: مردم درباره چاقی و BMI صحبت می کنند، در مورد عدم باردار شدن در هنگام اضافه وزن، اما ما برخی از بیماران سالم داشتیم 110 تا 115 پوند و آنها جنین هایی با کیفیت خوب و سالم ایجاد می کردند، اما نمی توانستند باردار شوند.

دکتر راسل توضیح داد که بیماران از خوردن "ماکارانی، سیب زمینی و نان" استفاده می کنند. او و همکارانش توصیه کردند که گوشت گاو، مرغ و تخم مرغ را امتحان کنند. راسل و همکارانش برای تثبیت گیاهخواری پروتئین را در ماست یونانی و سفیده تخم مرغ و توفو را توصیه کردند.

وی گفت: به زنان آسیایی که میزان ناباروری بالاتری دارند، توصیه شد که مصرف برنج را کاهش دهند و محصولات سویا و آجیل را جایگزین آن کنند.

همچنین توصیه کرد: وقتی برنج را کم می کنید، میتوانید کیفیت تخم مرغ را بهبود ببخشید. درسهایی که این مطالعه ممکن است برای افراد دیابتی اعمال شود، آنها دارای بالاترین میزان ناهنجاری و بالاترین نقایص هنگام تولد و زایمان هستند.

دکتر جیمز جیرفو، دکتر مرکز پزشکی NYM Langone گفت: این مطالعه کوچک نشان می دهد که تاثیر رژیم، به ویژه پروتئین آلبومین، یک عامل مهم در کیفیت جنین و میزان بارداری است.

از 120 زن، که از ژانویه 2010 تا دسامبر 2011 از یک برنامه فناوری تولیدمثل کمک گرفته شده بودند، استخدام شدند، از آنها خواسته شد قبل از لقاح آزمایشگاهی یک رژیم غذایی 3 روزه را نگه دارند.

دکتر راسل گفت: این داده ها برای درصد روزانه پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها، سن، BMI، هورمون تحریک کننده فولیکول، هورمون لوتئین کننده و میزان استرادیول مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

َAmerican congress of Obstericians and Gynecologists

Source Reference: Russell JT et al "daily protein content correlates with increased fertility and pregnancy" ACOG 2013:Abstract poster96

By kathieen struck, Senior Editor, magpage Today may,2013

محصولات مرتبط: متاپروتئین یوتام