موارد مصرف :


  • جلوگیری از ریزش مو و شادابی پوست و مکمل رشد مخصوصا برای کودکان
  • مفید برای افراد مبتلا به فقر آهن
  • سرشار از ویتامین های گروه ب
  • افزاینده شیر مادران
  • بهبود اشتها

منع مصرف:  • افراد مبتلا به دیابت


روش مصرف:


بزرگسالان : سه بار در روز بعد از هر وعده غذایی هر بار 15 گرم ( 1 قاشق غذاخوری) را در 250cc (یک لیوان) شیر یا آبمیوه حل نموده و میل نمایید.

کودکان: سه بار در روز بعد از هر وعده غذایی هر بار 7 گرم ( 1 قاشق مرباخوری) در 120cc (یک استکان) شیر یا آبمیوه حل نموده و میل نمایید.

عملکرد (Function)


پودر عصاره مالت جو سرشار از ریبو فلاوین B2، نیاسین B3، پریدوکسین B6، اسید پانتو تنیک B5، بیوتین ، اسید فولیک B9، ویتامین B12، ویتامین C است. قند موجود در این عصاره در اثر هیرولیز دکسترین انجام می شود. که از افزایش بیش از اندازه قند در بدن جلوگیری می کند.
اسید آمینه، پروتئین های کوچک و همچنین قندهای طبیعی گوناگون در عصاره مالت ، ارزش تغذیه ایی آن را بالا برده است.
نمک های معدنی ارزشمند پتاسیم، فسفر، منیزیم، ویتامین های گروه B و PP... موجود در عصاره مالت جو استخوان بندی را محکم کرده و ضعف و بی اشتهایی را از بین می برد و مصرف آن می تواند به عنوان غذای کودک بسیار مناسب است.
در موارد سوء هاضمه کلوئید، کمبود ترشح بزاق و در دوران نقاهت بیماری ها در تمام مراحل که به یک غذای سهل الهضم نیاز است استفاده آن توصیه می شود.
پودر عصاره مالت جو تولید کننده ترشح هورمون پرولاکتین می باشد و همین دلیل سبب افزایش شیردهی می شود و در بهبود یبوست های مزمن، سندروم روده تحریک پذیر ، التهاب های روده موثر می باشد. همچنین در متابولیسم چربی ها در بدن موثر بوده و میزان کلسترول و LDL پلاسمای خون را به مقدار قابل توجهی در افراد بیمار کاهش می دهد.

مدت زمان مصرف مطلوب 45 الی 60 روز ( یک دوره) می باشد و برای حصول نتیجه مناسب و تثبییت آن حداقل باید یک دوره کامل مصرف شود.