موارد مصرف:

  • ارتقاء رشد عضلات و تأمین اسیدآمینه های ضروری بدن
  • ساخت و ترمیم بافت ماهیچه ای و استخوان
  • بهبود اشتها و ریکاوری عضلات
  •  بالا بردن توان سیستم ایمنی بدن توسط افزایش مقدار گلوتاتیون

منع مصرف:

  • افراد مبتلا به دیابت
  • افراد دارای حساسیت به مصرف لبنیات

روش مصرف:

بزرگسالان: سه بار در روز بعـد از هر وعـده غذایی هـربار 30 گـرم (2 قاشق غذاخوری) را در  250 ( یـك لیوان ) شیر یا آبمیوه حـل نموده ومیل نمایید .( ورزشکاران به ازای هر یک کیلو وزن 2 گرم در طول شبانه روز می توانند مصرف نمایند) 
کودکـان:  سه بـار در روز بعد از هر وعـده غـذایی هـر بـار 7 گـرم ( 1 قاشق مرباخوری ) در  120 ( یك استكان ) شیـریا آبمیوه حل نموده و میل نمایید .

عملکــرد ( Function)

وی پروتئین یک منبع بسیار باکیفیت از پروتئین است که از شیر استخراج می شود. این ماده غذایی شامل کمترین مقدار لاکتوز، کربوهیدرات و چربی می باشد و عامل ایده آل در تأمین سلامت بدن است که شامل تمام آمینواسید های مورد نیاز و ضروری است که به دلیل محلولیت بالا، به آسانی هضم و سریعاً جذب بدن می گردد.
وی پروتئین منبع بسیار غنی از آمینواسیدهای زنجیری شاخه دار است که فواید بسیاری برای بدن دارند : 1 - سازنده و ترمیم کننده بافت ماهیچه ای و استخوان 2 - ترمیم کننده ی سلولهای بدن  3 - منبعی مهم در تأمین انرژی بدن  4 - سبب تنظیم فرایندهای متابولیسمی مختلف در بدن میباشد. وی پروتئین دارای آمینو اسیدهای ایزولوسین ، لوسین و والین است . این آمینو اسیدها برای افزایش توده های عضلانی بدون چربی و بالا بردن توان ورزشی بدن ضروری است. تحقیقات نشان داده که آمینواسیدلوسین موجود در وی پروتئین سبب رشد بافت عضلانی و کاهش چربی در بدن می شود . این پروتئین با اتصال با موادمعدنی و ویتامین ها باعث بهبود سوخت و ساز بدن می گردد. با افزایش سن راه اندازی ماهیچه ها و استخوان های بدن کاهش می یابد . وی پروتئین از کاهش تراکم استخوان ها و کم شدن توده ی عضلانی در سنین پیری جلوگیری به عمل می آورد. و باعث کمک به حفظ سطح آنتی اکسیدان گلوتایون در بدن می گردد . این آنتی اکسیدان برای سلامت سیستم ایمنی بدن ضروری است. با افزایش سن و بیماری مقدار این آنتی اکسیدان در بدن کاهش می یابد . ترکیبات سیستئین ، لاکتوفرین و ایمونوگلوبولین موجود در وی پروتئین سبب جبران این اثر شده و توان سیستم ایمنی بدن را بالا می برد .  یکی از تأثیرات بارز وی پروتئین یوتام توانائی افزایش Glutathione GSH آن می باشد. نمی توان اهمیت GSH را در عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن نادیده گرفت. GSH به طور قطع مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب می باشد که در بدن یافت می شود.  GSH سه پپتایدی است که از آمینواسیدهای ال سیستین، ال گلوتامین و گلیسین تشکیل شده است. از آنجائی که GSH به عنوان یک ماده شناخته شده ضروری برای ایمنی بدن است ، اکسیدکننده استرس و حفظ سلامتی بدن می باشد کاهش آن مرتبط است با یک لیست بلند از بیماری ها. وی پروتئین جایگاه خاصی در برنامه غذائی افراد دارد. یکی از علائم دیگر کاهش GSH در ورزشکاران بروز تمرین زدگی می باشد. بنابراین استفاده از این محصول در جلوگیری از تمرین زدگی و یا حداقل تخفیف آن بسیار موثر است.

مدت زمان مصرف مطلوب 45  الی 60  روز ( یك دوره ) می‌باشد و برای حصول نتیجه مناسب و تثبیت آن حداقل باید یك دوره كامل مصرف شود .