زیره یک منبع خوب از آهن، منگنز، منیزیم، کلسیم، مس، روی، پتاسیم و فسفر است. دیگر ویتامین‌های موجود در آن را شامل تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، ویتامین‌های A، C، E، K و ویتامین B6. همچنین در زیره چربی‌های اشباع، سدیم و کلسترول بسیار پایین است.

 زیره سبز ترکیبی وجود دارد که غده های مسئول ترشح اسیدها، صفرا و آنزیم ها را تحریک می کند و باعث هضم بهتر غذا در معده و روده میشود.

هموروئید یا یبوست ناشی از افزایش فشار روی رگهای انس و رکتوم است. 75 درصد از افراد در مقطعی از زندگی هموروئید را تجربه می کنند. فشار روی رگ ها موجب تورم، درد و خونریزی می شود. زیره سبز فیبر بالایی دارد و به صورت طبیعی با تحریک سیستم گوارش و بهبود هضم به درمان هموروئید کمک می کند. دانه های زیره سبز همچنین دارای خواص ضد قارچی و ضد میکروبی است، بنابراین اگر عفونت وجود داشته باشد که یکی از نشانه های هموروئید است، زیره سبز به درمان این مشکل کمک خواهد کرد.

عصاره زیره سبز با جلوگیری از تشکیل گاز در دستگاه گوارش به هضم کمک می کند. خواص آن برای مقابله با نفخ شکم، که می تواند به درد شکم و درد و فشار شکمی منجر شود بسیار مفید است.

طبق تحقیقات در سال 1998 انجام شده یر روی مصرف عصاره زیره سبز روی 57 بیمار گوارشی نشان داده طی 5 هفته مصرف بیماری هموروئید بهبود پیدا کرده در نتیجه این عصاره باعث بهبود سیستم گوارشی می شود

در ضمن باتوجه‌ به مطالعه‌ای که در سال 1999 در مجله‌ی آلمانی تحقیق دارو منتشر شد، ترکیبی از عصاره زیره و عصاره نعنا می‌تواند سوء هاضمه را درمان کند. برای این مطالعه، 120 بیمار مستعد سوءهاضمه به‌مدت 4 هفته هر روز از این دو ماده یا سیزاپراید (دارویی که معمولا برای درمان سوزش سردل به‌کار می‌رود) استفاده کردند. نتایج مطالعه نشان داد که هر دو درمان، در تسکین علائم سوءهاضمه به یک اندازه مؤثر بوده‌اند. 

پودر کاهش وزن یوتام 

Wilson, C. W., Shaw, P. E., & Knight, R. J. (1982). Analysis of oxalic acid in carambola (Averrhoa carambola L.) and spinach by high performance liquid chromatography. Journal of Agricultural and Food Chemistry, 30, 1106–1108.

 Zainol, M. K., Abd-Hamid, A., Yusuf, S., & Muse, R. (2003). Antioxidative activity and total phenolic compounds of leaf, root and petiole of four accessions of Centella asiatica (L.) Urban. Food Chemistry,81,575-585

Adrenalin.Graffiti.Magazine.Issue.5.Germany.-.1999